הילדה הקטנה שלי מתבגרת

 

פתאום היא באה אלי ומבקשת דברים שאף פעם לא שמעתי ממנה.

“אמא אני רוצה נעליים בצבע לבן עם 3 פסים שחורים בצד”

לרגע לא הבנתי מאיפה זה בא לה… אופיר לא מהבנות האלו שאכפת להן כל כך ממותגים.

האמת לא כזה מפריע לי שהיא מבקשת משהו שהיא ראתה אצל חברה והיא אוהבת ורוצה גם בשבילה, ואני בשמחה מפרגנת לה אבל רק בגלל שהיא לא כזאת באופי שלה.

תכירו את המתבגרת שלנו: אופיר
תכירו את המתבגרת שלנו: אופיר

 

לומדים לעמוד בתקציב קניות

כשאנחנו הולכים לחנות בשביל לקנות לה בגדים או נעליים אנחנו נותנים לה יד חופשים לבחור מה שהיא רוצה במסגרת תקציב ידוע מראש, והיא יודעת יפה מאוד לבחור את הפריטים שהם מתאימים לטעמה ועומדים בתקציב.

אני חושבת שזה מאוד חשוב כבר מגיל צעיר (מרגע שהם לומדים חשבון ומבינים את הערך של הכסף) להקנות להם הרגלי קנייה נכונים, לדעת שיש תקציב שהם צריכים לעמוד בו, לדעת כמה פריטים יכולים להיכנס בתקציב ואיזה סוג פריטים היא רוצה לקנות בהתאם לצרכים, כלומר שלא תקנה מכנסיים כשהיא בכלל צריכה לקנות חולצות.

כמה שאני מעריכה אותה ומפרגנת לאופיר, אני לא בעד קניית מותגים יקרים לילדים, מכמה סיבות, הסיבה העיקרית היא שזה לא משתלם לקנות נעליים ממותגות יוקרתיות כשתוך מספר חודשים הנעליים יראו כמו אחרי פוגרום וכבר לא יתאימו לרגל שלה שכל הזמן גודלת.

במקרה הספציפי הזה כשמדובר בנעליים של ילדים ומניסיון הן נהרסות מהר מאוד, אני חושבת שזה מיותר להוציא כסף על מותגים יוקרתיים.

אז יהיו כאלו שיגידו שאני “קמצנית” אבל לא אכפת לי, שיגידו מה שהם רוצים, אני קוראת לזה “אמא מחושבת”!

יש חלופות ואפשר להגיע לפשרה מושכלת, בכל מקרה אמרתי לאופיר שאפשר לקנות נעליים כאלו אבל לא של אותו מותג שיש לחברה שלה. אפשר לקנות נעליים לבנות עם 3 או 2 פסים שחורים בעלות הרבה יותר נמוכה.

יש כמה קבוצות בפייסבוק בהם אפשר למצוא קישורים לרפליקות של מותגים בחצי מחיר, אחרי חיפוש בקבוצות מצאנו כמה קישורים, ישבנו יחד ופתחתי את האתר של עלי אקספרס.

אחרי שראינו את כל האופציות, בסוף היא בחרה נעל בצבע לבן עם 3 פסים ורודים ולא שחורים ויצאה מרוצה עד הגג מהבחירה שלה.

 

לומדים קניה חכמה ברשת

כשהגענו לשלב התשלום, זאת הייתה הזדמנות מצוינת להסביר לה על התשלום בעולם הווירטואלי.
ניצלתי את העניין והסברתי לה על כרטיסי האשראי ומה קורה כשמבצעים רכישות באתר שלמעשה הפרטים של כרטיסי האשראי שלנו חשופים למרות כל מנגנוני האבטחה הקיימים, תמיד יש סיכוי שיכולים להשתמש בפרטים של כרטיס האשראי ואנחנו תמיד נמצאים במצב של סיכון.

הסברתי לה שיש כמה דרכים להתמודד עם המצב ואחד הפתרונות הקיימים הוא כרטיס ויזה נטען של רשות הדואר.

קניה בטוחה ברשת - ויזה נטען של דואר ישראל
קניה בטוחה ברשת – ויזה נטען של דואר ישראל

 

מדובר בכרטיס אשראי לכל דבר, ההבדל היחיד הוא שאני בוחרת כמה כסף יש לרשותי בכרטיס, וכך אם גונבים את הפרטים של הכרטיס הרכישות שהם יכולים לבצע מוגבלת בתקציב!

אני דואגת לטעון את הכרטיס בסכום מוגבל בהתאם לתקציב ידוע מראש שאני מקציבה לי וככה אני גם חוסכת בזבוז מיותר וגם מוגנת ברשת.

את כרטיס הויזה ניתן לטעון בדולרים, הכרטיס בתוקף ל-3 שנים והוא אינו מקושר לחשבון בנק ולכן הוא בטוח. את הכרטיס ניתן לטעון מספר פעמים ללא הגבלה וניתן לעשות זאת בסניף הדואר או ע”י העברה בנקאית ללא צורך להגיע לסניפי הדואר.

למי שרוכש באירו או ליש”ט יש את כרטיס המאסטרקארד הנטען. הכרטיסים בינלאומיים ולכן ניתן לרכוש איתם בחו”ל ואף למשוך כסף בכספומטים ברחבי העולם.

אחרי שעברנו את הסבר הרכישה הבטוחה ברשת, שילמנו עם הכרטיס ועכשיו נשאר לנו רק לחכות למשלוח שיגיע לארץ.

 

אז הילדה הקטנה שלי מתבגרת והצלחתי ללמד אותה עוד משהו קטן וחשוב על החיים…

 

Comments

comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.