אני אמא שלא מתפשרת

 

כשהחלטתי להקים את האתר  imom (אני אמא) זה קרה אחרי הרבה לבטים, ואחת הסיבות להקמת האתר הייתה לכתוב בלוג על החיים, לתת עצות והמלצות ולכתוב על איך זה להיות אמא!

אחד הרעיונות שעלו לי היה לכתוב יומן הריון, וכתבתי פוסט ראשוני שהזמין אתכם לעקוב אחרי היומן.

עדיין לא כתבתי את המשך היומן אבל אני מביטחה לכתוב ולסיים אותו עוד לפני שחופשת הלידה שלי נגמרת…

הפעם אני רוצה לספר לכם איך זה להיות אמא ולמה אני לא מתפשרת על הדברים שחשובים לי.

הכל מתחיל כשמגיע הרצון הזה להיות אמא! כל ילדה, נערה ואישה מחכה לרגע הזה שבו היא תהיה אמא, עם כל הדאגות שמגיעות עם התפקיד יש המון רגעים של אושר וגאווה שעושים לנו נעים בלב, ברגע שהרך הקטן נולד משהו בנו משתנה בין רגע וכל מה שאנחנו רוצים לעשות זה לגונן ולשמור על התינוק היקר שנולד.

מהרגע הזה את מתחילה לגלות עד כמה את לא מתפשרת כשמדובר בתינוק שלך, בשר מבשרך שעבדת קשה מאוד כדי שהוא יגיע לעולם, ואחרי שסוף סוף את אמא אז הלביאה שבך יוצאת החוצה במגננה כנגד כל מה שמפריע לך בדרך.

אמא לא מתפשרת
אמא לא מתפשרת – לדעת לתמרן בין כל משימות היום

 

אני לא מהאמהות הלחוצות האלו שמגזימות יתר על המידה ומגוננות יותר מידי, אבל בכל זאת יש מספר דברים שאני לא מתפשרת עליהם:

הנקה – התעקשתי ולא ויתרתי גם כשהיה קשה בהתחלה וזה כאב וכולם לחצו עלי לתת בקבוק כי זה לא מספיק, הקשבתי לאינטואיציה שלי ובסוף זה השתלם ואת הגדולה הנקתי במשך 8 חודשים! את הקטנה גני עכשיו גם מניקה, ונכון שזה מעייף אבל אני לא מוכנה להתפשר ואני אמשיך להניק לפחות כמו שהנקתי את הגדולה, כי זה חשוב להתפתחות של התינוקות וחשוב מאוד לבריאות שלהם!

חינוך – חשוב לי מאוד החינוך מהבית, התנהגות אצילית וחינוך לנימוסים, אין ספק שהילדים של היום הם לא הילדים שאנחנו היינו, היום יש כבר פחות כבוד להורים וזה הכל מגיע מעצם העובדה שאנחנו כהורים רודפים אחרי הקריירה שלנו ועובדים שעות מטורפות ובקושי נמצאים בבית, והחינוך נופל על האנשים שנמצאים ברוב שעות היום עם הילדים שלנו שהם הגננות, מטפלות, המורים, סבא/סבתא ובייביסיטר למיניהם…. אז אני לא מסכימה ובכל הזדמנות מחדירה חינוך נאות לבת הגדולה שלי, וזה מתקשר לסעיף הבא.

זמן איכות עם הילדים – לא משנה כמה עבודה יש לי (ויש לי המון ואני מודה על כך) תמיד אני מפנה זמן להיות עם הבנות, עם הבת הגדולה לשבת ולשחק יחד, לעשות יצירות וללמוד דברים חדשים! אני משקיעה זמן לקחת אותה לחוגים ולתמוך ולפרגן וכמובן לתת המון חום ואהבה ותשומת לב ולתת פידבקים ועידוד חיובי, ורואים את ההבדל בינה לבין ילדים אחרים בגן, וזה גורם לאושר וגאווה!

בריאות – הכל מתחיל במזון שאנחנו אוכלים, לאכול את כל אבות המזון, הבת הגדולה שלי מאוד בררנית באוכל ויחד עם זאת אני מוצאת איך לתמרן ולתת לה את כל אבות המזון גם כשהיא אוכלת רק דברים ספציפיים מאוד, אני משתדלת להמעיט במאכלים לא בריאים ובכל בוקר מכינה לה ארוחת בוקר מזינה לגן, בצהריים היא אוכלת בצהרון ואני מקבלת ממנה דיווח יומיומי מה היא אכלה ולפי זה אני משלימה לה את התזונה בארוחת הערב. אני לא סומכת על האוכל בצהרון ולכן אני משתדלת לתת לה ארוחת ערב מזינה כמה שאפשר בלי להכביד על הכיבה לפני השינה.

קצת זמן לעצמי – בין כל הדברים החשובים והדאגה לילדים שלנו לא פחות חשוב לקחת פסק זמן גם לעצמי ולעשות דברים לנפש, אני אוהבת לרוץ ולעשות ספורט, אז בשעה 22:00 כשכולם כבר ישנים אני יוצאת להתאמן ביחד עם חברות, כולנו עייפות אחרי יום ארוך אבל מצאנו שזאת השעה הכי נוחה לכולנו לעשות ספורט ולבלות יחד באותה ההזדמנות. וכמובן שצריך למצוא זמן לזוגיות, הרי אנחנו שותפים ומגדלים יחד את הילדים וברגע שההורים חיים באהבה ושמחה זה משפיע לטובה!

להיות אמא ולא להתפשר זה גם לדעת לתמרן בין כל מטלות היום ולדעת למצוא זמן להכל, הזמן קיים ופשוט צריך לדעת למצוא אותו. אם תנהלו את הזמן נכון במהלך היום תראו שאתם מוצאים זמן גם ליהנות.

אז אמהות יקרות להיות אמא זה מאתגר, מעניין, יש רגעי תסכול, כאב והמון דאגה אבל זה מתגמד אל מול כל החוויות, רגעי האושר, אהבה, שמחה, וגאווה!

אז אל תתפשרו ותהיו אמהות, כי להיות אמא זו זכות!

 

 

Comments

comments

2 תגובות

 1. עושה רושם שאת פשוט אדם שלא מתפשר. תמיד יודעת מה טוב ומה נכון ומתעקשת על זה. את אמא כמו שאת בת זוג וכמו שאת אדם. זאת את לטוב ולרע. קצת לרע אם שואלים אותי.

  מאמ
 2. נשמע בסדר גמור . כל הכבוד לך על ההשקעה ..
  אבל אני חושבת (שרוב) הנשים בישראל עושות את העבודה שאת עושה , אני חושבת שכבר יצאנו מהבועה שהיינו תקועים בה .
  אבל הכתבה הזו בדיוק מתאימה לחלק מהנשים שלא עושים את העבודה הזו כמו שצריך , מחוסר זמן , עייפות , כלכלית אותי .
  מקווה שזה יעזור להן ..
  בהצלחה גם לך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.