הפלוס בביקור אצל רופא הילדים

 

אז מה אתם חושבים?

יכול להיות פלוס בביקור אצל רופא הילדים שלכם??

כלומר שרופא הילדים שלכם יעשה מעבר לטיפול בילדים כשהם חולים?

בדרך כלל כמו רוב ההורים אני מגיעה למרפאה כשאחת מהבנות שלי חולה או לא מרגישה טוב.

הרופאה מאבחנת ובודקת את המצב ואם יש צורך בהמשך טיפול בתרופות אני מקבלת מרשם ויוצאת מהמרפאה.

אין פלוס ואין טיפול מעבר לשם הסיבה שבגללה הגעתי למרפאה.

 

לפני חודש בעת מצוקה ופריקת זעם כתבתי את הפוסט על התיסכול שלי מהסירבול במערכת הבריאות ובקופת החולים שלי בפרט בכל הנוגע לקביעת תורים ואבחונים לקלינאית תקשורת.

אם לא קראתם את הפוסט אני ממליצה לכם לקרוא:

בירוקרטיה על חשבון הילדים שלנו!

שלא תחשבו שויתרתי, ביום למחרת פניתי לפניות הציבור ומשם הכל הפך לקל יותר, והיום סוף סוף לאחר שנה ובירוקרטיה מפה עד להונולולו הגענו למפגש ראשון עם קלינאית תקשורת.

 

אז מה שמטריד אותי מכל התהליך זה כמה דברים:

1. איפה הרופאה הייתה בכל התהליך? למה אני שמתי לב לבעיה לראשונה, ולמה אני הייתי זו שפנתה לרופאה בבקשה לבדוק האם באמת יש סיבה לפנות לטיפול!

כן אני אמא איכפתית כמו כל ההורים בכל הנוגע לבנות שלי, ומזל ששמתי לב בזמן שיש לאופיר בעיה באותיות השורקות. אם הייתה בעיה מורכבת יותר מישהו היה מצליח לשים את היד ולגלות את זה בזמן??? לא בטוח…

בעיקר בגלל הסיבה שרופאי הילדים לא מגיעים לזה, אין להם זמן לבדוק כל ילד מעבר לתור שלשמו הילד הגיע שבדרך כלל נקבע בעקבות מחלה!

אף אחד מההורים שאני מכירה לא הגיע לרופא הילדים סתם לביקור כדי שהרופאה תבדוק את מצב ההתפתחות של הילד/תינוק, הרופאים עושים את זה על הדרך כשאתה מגיע למרפאה בגלל בעיה מסויימת, ונכון שלא תמיד הילד משתף פעולה, הרי מה אתם רוצים ממנו…. הילד חולה אז למה שהוא ישתף פעולה???

אז כן, מטריד אותי שאני זו שהייתי עירנית למצב וזה לא הגיע ממישהו מוסמך כמו רופא!

 

2. למה לטרטר את ההורים בשלל טפסים והתרוצצויות בין מכונים וועדות??? התהליך מסורבל ולא יעיל…. לנו לקח שנה מהרגע שהגעתי לראשונה למרפאה כדי לבקש מהרופאה שתנסה לאבחן אם יש בעיה.

לא שמדובר בבעייה כזו קריטית למזלי!!! אבל אם היה מדובר בבעיה קריטית וזה היה מתפספס הייתי משתגעת שזה התפספס ונפל בין הכיסאות הרי שמקרים כאלו של אבחון בהתפתחות תקשורת כל חודש הוא קריטי!!

אז שנה שלמה כדי להגיע לפגישה ראשונה ולטיפול ראשון אצל קלינאית תקשורת…. ואווו…. התעייפתי, ואני בטוחה שהיו הורים שכבר היו מתייאשים אחרי חודש ועוברים לסקטור הפרטי ומשלמים הון!

אז לי אין את הפריבילגיה לשלם הון, ולכן נגררתי לסחבת של “טופסיאדה” כמו שאני קוראת לזה או “מסמכולוגיה” או איך שלא תקראו לערימת הדפים והטפסים שאתם ממלאים ויוצאים עם קלסר לפני שהספקתם להבין מי נגד מי.

זה מתחיל עם טפסים שההורים ממלאים, ובנוסף טפסים שהגננת צריכה למלא, ואחר כך טפסים שהרופאה ממלאת וכל זה רק להפניה לאבחון ראשוני, ואחר כך חוזרים לרופא עם האבחון והרופא ממלא הפניה נוספת למכון נוסף, ואולי צריך גם בדיקת שמיעה כי בלי זה לא מתקבלים לטיפול… בקיצור…. אפשר להבין איך בקלות אפשר ללכת לאיבוד עם שלל טפסים והפניות!

 

3. זמן = כסף! זה נכון שבזבזתי שעות של התרוצצויות ובירורים וטלפונים, אם היה לרופא זמן לשבת איתי כמה דקות להסביר על התהליך, לנסות לראות אם אפשר לזרז תהליכים כי הגיל בו מטפלים בבעיה משחק תפקיד חשוב, אולי זה היה לוקח יותר מהר והיינו כבר אחרי כל הסחבת המיותרת הזו.

 

ולמה אני מספרת לכם על כל זה?

כי אני רוצה לעזור לכם ולשתף אתכם כדי שלא תצטרכו לעשות את הטעויות ועבור את הסחבת שאני עברתי!

בשבוע שעבר הוזמנתי להכיר שירות חדש של קופת חולים מאוחדת שירות בשם: ביקור בריא!

לוגו
מאוחדת מציגה – ביקור בריא

אני מספרת לכם בתקווה שאם במקרה גם אתם נתקלתם בבעיות כאלו, עכשיו תוכלו לנשום לרווחה ולקבוע תור לביקור בריא.

מדובר על שירות שבו רופא הילדים שלכם שמכיר את הילדים שלכם הכי טוב שאפשר (כשהם חולים) עכשיו מפנה זמן ביומן רק בשביל הילים שלכם.

חשוב לציין שהרופא הוסיף שעות מעבר לשעות הקבלה הרגילות שלו כדי שיוכל להתפנות לטפל בנושאים חשובים כמו: מעקב גדילה והתפתחות, בדיקה רפואית גופנית, מעקב אורח חיים בריא, הדרכה משפחתית ומניעת גורמי סיכון וחיסונים.

ביקור בריא התוכנית
ביקור בריא – קופת חולים מאוחדת

 

הפגישה נערכת במרפאה בזמנים שבהם הרופא לא מקבל ילדים חולים, רק ילדים שמגיעים לצורך ביקור בריא.

לרופא יש זמן של חצי שעה וזה המון זמן כדי להכיר לעומק ולאבחן אם מתגלות בעיות, זה זמן איכות עם הרופא בו תוכלו להעלות כל דבר הנוגע לבריאות והתפתחות של הילדים שלכם.

הרופאים שהצטרפו לתוכנית עברו הכשרה מיוחדת, כך שהם מוסמכים לאבחן ולתת לכם כלים ולהפנות אתכם למומחים אם צריך!

השירות מוצע לחברי קופת חולים מאוחדת לילדים בגילאים 2-6, פעם בשנה למשך חצי שעה, ואם צריך מעקב אז קובעים תור נוסף בהתאם לצורך.

 

תוכלו לצפות בסרטון קצר שמסביר על השירות:

 

כמה נוח וכמה פשוט, ככה מקבלים את מלוא תשומת הלב של הרופא למשך חצי שעה בלי הורים עצבניים שמחכים בחוץ, ומזכירה שנכנסת להפריע כי יש מישהו שצריך תור דחוף או כל דבר אחר!

חבל שגיליתי את השירות החדש אחרי כל מה שעברנו…. אם הייתי יודעת מראש שהשירות הזה קיים הייתי מזמן עוברת קופה!

Image 24

אם אתם חברים בקופת חולים מאוחדת, תפנו לרופא שלכם ותבררו אם הוא הצטרף למאות הרופאים שהצטרפו לתוכנית ביקור רופא.

ואם הרופא שלכם לא בתוכנית, תפצירו בו להצטרף ובינתיים תוכלו לקבוע תור לרופא ילדים אחר שנמצא בקרבת מגוריכם.

 

ואם חסרים לכם פרטים ואתם רוצים להבין עוד על השירות אם מוזמנים למצוא את כל הפרטים באתר:

http://www.bikurbari.co.il

במאוחדת קוראים לזה “ביקור בריא” – אבל אני קוראת לזה ה”פלוס” שתקבלו בבדיקו אצל רופא הילדים!!!

 

Comments

comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.