גמילה מחיתולים ובכלל…

 

השבוע יצא לי לדבר עם חברה על גמילה מחיתולים וזה הזכיר לי קטע מצחיק על הגמילה של אופיר מחיתולים, חשבתי שיהיה נחמד ומצחיק לשתף אתכם. הגמילה יכולה להיות ממש מייאשת אבל כשמסתכלים על זה אחורה יש קטעים מצחיקים שישארו תמיד בזיכרון.

 

בלי פספוסים

את אופיר החלטתי לגמול בגיל 2.5 וזה היה במהלך חופשת הפסח. אופיר הייתה מדהימה בתהליך הגמילה ועשתה את זה במהירות! ברור שהיו כמה פיספוסים, אבל ממש בקטנה, תוך שבוע הצלחנו להגמול אותה מחיתולים במהלך היום.

הקטע המצחיק היה בגמילה מחיתולים בלילה, בכל לילה לפני השינה היינו לוקחים את אופיר לשירותים כדי להתפנות לפני השינה והיא הייתה הולכת לישון בלי חיתול. אחרי שהיא הייתה נרדמת הייתי שמה לה חיתול כי פחדתי שלא יהיו לנו מקרים של פספוסים.

 

גמילה מחיתולים
גמילה מחיתולים

 

לא אוהב אותי יותר?

במהלך שבוע שלם היא פשוט לא שמה לב שהיא הולכת לישון בלי חיתול וקמה עם! אחרי ששבוע וחצי ראינו שהחיתולים נשארים יבשים הפסקתי לשים לה חיתול בלילה. בבוקר הראשון שבו לא שמתי לה חיתול בלילה אופיר התעוררה בבוקר וקראה לי בהיסטריה לבוא למיטה, חשבתי שכבר היה פספוס על הלילה הראשון בלי חיתולים בכלל, ומה היא אומרת לי?

"אמא למה אין לי חיתול? הוא ברח לי בלילה!! הוא לא אוהב אותי יותר?"

אני צחקתי והסברתי לה שעכשיו היא כבר ילדה גדולה שאינה זקוקה לחיתולים.

 

גמילה להורים

הגמילה עבורנו הייתה מהנה כי לקחנו את זה בקלילות, בלי לחץ מיותר על הילדה ופשוט זרמנו איתה, הלוואי שזה היה ככה פשוט והייתי יכולה לגמול גם את עצמי מהרגלים שאני לא מרוצה מהם כמו: להפסיק לאכול יותר מידי שוקולד! יש לי חולשה לשוקולד, ואני עובדת קשה בחדר כושר כדי ל"כפר" על ההתמכות הזו….

אני חייבת לציין שהצלחתי לעשות גמילה גם בנושא הקניות שלי בסופר, פעם הייתי קונה רק מותגים ומוצרים שאני מכירה, כי ידעתי שלמותג יש "אמא ואבא". בשנים האחרונות חל שינוי רציני בשוק וניתן למצוא ברשתות השיווק השונות, המון המון מוצרים של מותג פרטי, שהאיכות שלהם בדיוק אותו דבר ולפעמים גם יותר טובה מהאיכות של המותגים הקיימים בשוק! ואם בגמילה מחיתולים עסקינן, דוגמא מצויינת היא של שופרסל שהשיקו חיתולים ממותגים של שופרסל, בטוח שלא פספסתם את הפרסומת בטלויזיה. ממה שהבנתי החיתולים איכותים אבל עולים פחות!

לאחרונה אני מוצאת את עצמי קונה יותר ויותר מוצרים של מותג פרטי מאשר מותגים שהייתי קונה בעבר, המותג הפרטי זול יותר מהמותגים המוכרים. מבחינתי זה מעולה כי אני חוסכת כסף ומקבלת את אותה האיכות.

 אם יש לכם עצות או סיפורים מצחיקים הקשורים בגמילה נשמח שתשתפו אותנו.

 

Comments

comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.