יורם החכם בגן המדע של מכון דוידסון ברחובות
פעילויות ואירועים

יורם החכם בגן המדע של מכון דוידסון ברחובות

 

במהלך חופשת הפסח יצאנו לביקור בגן המדע של מכון דוידסון ברחובות.

לרגל עליית העונה החדשה של 'יורם החכם', במהלך חופשת הפסח התקיימה ההצגה "יורם החכם וקסם המדע" בגן המדע של מכון דוידסון ברחובות,

כחלק מתוכנית מיוחדת לחג הפסח של פעילות משפחתית הכוללת מיצגים וניסויים מדעיים, מתחם קטנטנים והכנת בלון שאינו יכול להתפוצץ.

 

יורם החכם בגן המדע של מכון דוידסון ברחובות
יורם החכם בגן המדע של מכון דוידסון ברחובות

 

יורם החכם בגן המדע של מכון דוידסון ברחובות

ההצגה "יורם החכם וקסם המדע" המבוססת על העונה החדשה של הסדרה המשודרת ב-yes, בהצגה השתתפו הדמויות האהובות מהסדרה כמו יורם החכם (דן קיזלר) וליבי האבירה (דקלה הדר), שעברו הרפתקאות וניסו לפצח את הקסם שמאחורי המדע.

 

העונה החדשה של יורם החכם

העונה החדשה העוסקת במדעים הינה בשיתוף פעולה עם מכון דוידסון לחינוך מדעי המהווה את הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. במסגרת שיתוף הפעולה העניק המכון  לסדרה ייעוץ מדעי ואישר את כל התכנים המדעיים בסדרה, בנוסף, הניסויים המדעיים בסדרה נערכו וצולמו בגן המדע הנמצא בקמפוס מכון ויצמן למדע בהשגחת מדעני המכון.

תקציר העונה החדשה: לפת המכשפת (פזית מינקובסבקי) מנסה שוב להשתלט על הממלכה, בכל פרק היא מטילה כישוף שונה על המלכה (ציפי שביט) והופכת אותה לחפץ אחר. ניתן להסיר את הכישוף רק באמצעות ניסוי מדעי, יורם החכם (דן קיזלר) וליבי האבירה (דקלה הדר) יוצאים לעזרת המלכה ומנסים לבטל את הכישופים בעזרת מעבדת המדע. בין נושאי הסדרה והניסויים: איך גורמים לביצה לצוף? מהו כוח המשיכה? איך מנפחים בלון בלי להשתמש בשפתיים ובידיים? איך הופכים מוצק לנוזל? איך נוצרים צלילים וצבעים? ועוד.

שחקנים: ציפי שביט, דן קיזלר, דקלה הדר, פזית מינקובסקי, יוצר והבמאי הסדרה: רני מגר.

 

יחד עם הסדרה תושק אפליקציית משחק לימודית חדשה: yes" עם מי לגדול – מדע", משחק חווייתי ולימודי דרכו לומדים הילדים עקרונות ותהליכים בסיסים של עולם המדע אשר מתכתבים עם התוכן בפרקי הסדרה.


הסדרה "יורם החכם וקסם המדע", משודרת החל מ-6.4 ב-yesVOD ובערוץ ניק ג'וניור

 

*קרדיט תמונה: קוסטה שרפמן וyes

Comments

comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.