בלוג עם אתיקה

אות זה בא לסמל את המחויבות שלי לערכים, לקוראים, למגיבים ולקולגות בקהילת הבלוגרים.
אות זה מחייב אותי לנהוג באחרים בכבוד, לתקוף רעיונות – ולא אנשים, לקבל גם דעות שונות משלי, המוצגות בכבוד.
אות זה מחייב אותי לכבד זכויות יוצרים, לצרף לינקים והפניות, לציין בבירור מקורות ישירים ומקורות השראה ולהעניקה קרדיט הולם.
אות זה מחייב אותי לשמור על אינטגרטי גם במקרים בהן נדרשת התנצלות פומביות. אף אחד הרי אינו חסין מפני טעויות. המחויבות שלנו היא לנסות לתקן אותן, ללמוד מהן להשתדל שלא לחזור עליהן.
אות זה מחייב אותי לנהוג בשקיפות, לפעול כדי שהקוראים שלי ידעו להבחין בין תוכן מערכתי, תוכן שיווקי, חסות ופרסום, במידה ואבחר לשלב כאלה בבלוג שלי.
אות זה מחייב אותי שלא לפרסם, ככל האפשר , מידע מבלי לבדוק את המקורות, ובמידה ולא נמצאה הדרך לאמת את הדברים, אציין זאת באופן מפורש.
אות זה מחייב אותי לעמוד מאחורי המילים שלי. להכיר בכוחן, לנהוג בכוח הזה באחריות.
ישראל, אוגוסט 2010
*********

 

הקוד האתי המפורט כאן גובש על בסיס הקוד האמריקאי המוסכם, בהתאמות מקומיות. הוא פתוח לכל ומחייב רק את מי שבחר לאמץ אותו באמצעות השימוש בלוגו בלוג עם אתיקה.
הסכמה להצהרה זו מקנה את הזכות לעשות שימוש בסמל “בלוג עם אתיקה” המופיע בראש העמוד.

הוא אינו רכושו או קניינו של אף אחד. לאף אדם אין זכות עליו או על יצירתו, הוא פתוח לכולם והוא אינו מתיימר לייצג בלוגרים באשר הם או קהילה.

הקוד האתי המפורט לעיל, מייצג אך ורק את מי שחש שהוא משקף את תפיסת עולמו.

עזרו לגבש אותו: ורד מוסינזון, ליאת ורדי בר, גלית ליפשיץ מלמד, חלי גורסוי, קרן שביט, רונית הבר, שרון נעלולה, רחלי זוסימן, רוני פרידמן.

 

ניסחה אותו בעדינות ורגישות – ורד מוסנזון

עיצבה את הלוגו – מישמיש

 

אני רוצה להוסיף עוד משהו לגבי מדיניות מחיקת תגובות!

ציטוט מתוך הבלוג של כרמל ויסמן:

“האינטרנט אינו מקשה אחת ואינו מדיום תקשורת המונים מובהק. בלוג, לתפיסתי, ולתפיסת הפסיקה האחרונה של ביהמ”ש האמריקאי, אינו עיתון והינו מרחב ביטוי אישי. לפיכך, אין במחיקת תגובה השתקה של חופש הביטוי אלא סילוק לגיטימי של אדם שעושה את צרכיו באמצע הסלון שלך. החומרים שאני מביאה בבלוג זה עשויים לעורר רגשות עזים ואנטגוניזם. מצב שבו אדם אשר לחלוטין לא סובל את תפיסת עולמך ממשיך לדפוק לך על הדלת באופן קבוע, הוא מצב משעשע שרק מעיד בעיני על משיכתו התת מודעת של אותו אדם לנושאים שהוא מתנגד להם. במסגרת המגבלות של התגובות אני מתמודדת עם ביקורת לגיטימית ומקבלת בברכה סאטירה ברוח טובה של מי שחושב שהכל שטויות. עם זאת, אני לא מוכנה להשאיר בבלוג שלי תגובות שמתחזות לביקורת אך כל עניינן הוא לשפוך ארס מרושע ולפרוק אנרגיות שליליות. עמכם הסליחה והיו שלום.”

 

 

 

 

Comments

comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.